Kategoriler
Saç Bakım

Saçlarınızı Şekillendirirken Doğal Yöntemler Kullanın

Doğal Yıka ve Yap
Saç Şekillendirme Yaklaşımı
Saç
ınız ister uzun isterse de kısa olsun, aşağıda özetlenen doğal şekil verme ve kurutma yaklaşımı en sağlıklı yaklaşımdır.
Unutmayın ki hasar birikicidir; korunma anahtarıdır. Tabi ki bizler kendi saçlarımızın (ve cildimizin) en kötü düşmanlarıyız.

Adım 1
Fırçalamak:
Şampuanlandıktan, şekillendirici uyguladıktan ve havlu ile kuruladıktan sonra saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile taramaya başlayın, alt bölümlerden tepeye doğru ve gerektikçe dolaşıklığı açmak için uçlardan saçlı deri alanına doğru tarayın.

Eğer kalıcı bir koruyucu şekillendirici uyguladıysanız, bu fırçalama işlemi bir esinti olacaktır; şekillendirici kurutma için kayganlık, güneşten koruma ve renk solmasına karşı güvence sağlayacaktır.

Yeni şampuanlanmış saçı açmak için bir fırça veya çubuk kullanmayın. Bu araçlar çok serttir ve saçı koparabilirler.

Adım 2
Havlu ile kurulama:

Sonra, saçınızı olabildiğince nazik ve etraflıca kurulayın. Burada sert ovma uygulanmaz! Ne kadar iyi kurularsanız, o kadar az fön makinesi ile kurutma gerekir.

Adım 3
Şekil verici bir ürün uygulama:

Köpük, jel veya hacimlendirici tonik gibi tercih ettiğiniz sıvı şekil verici ürünü saçlarınıza uygulayın. Az miktarda kullanmaya özen gösterin. Her zaman bir miktar ilave edebilirsiniz, ama eğer çok fazla uygulayacak olursanız, saçlarınız kirli görünebilir ve şekil almaz, yağlı veya kırılgan hale gelebilir.

Adım 4
Hava ile kurutma:

Amacınıza bağlı olarak, hava ile kurutmada iki yaklaşım yolu vardır.

Yapı ve hacim için: Biçimini genişletmeye yardım etmek ve yapısal hareketini kolaylaştırmak için kururken saça nazikçe masaj yapın. Başınızı öne eğip parmak uçlarınızın yumuşak kısmı ile saçlı deri bölgesine nazikçe masaj da yapabilrsiniz.

Bu oradaki saçların daha çabuk kurumasına ve saçlı deriden kabarmalarına imkan verir.

Daha düz bir sonuç için: Şekil verici bir ürün uygulayın ve sonra saçı gitmesini istediğiniz yönde temiz bir şekilde kalıplayın.Yumuşakça taranmış ve dağıtılmış saç düz veya ipeksi bir şekilde kururken bir şekil verici ürün ile iyice kabartılmış saç daha fazla yapı ile kuruyacak ve sizin yerine kalıpladığınız stilin kalıcılığını daha uzun süre koruyacaktır.

Sonra siz görünüşü daha da yumuşatmak için iyice fırçalar, parmaklarınızla tarar veye iyice tararsınız, özellikle de jel ilave ettiyseniz.

Adım 5
Daha fazla dolgunluk ve yönlü destek sağlama:

Eğer saç stilinize daha fazla dolgunluk ilave etmek istiyorsanız, başınızı öne doğru eğin ve saçlı derinize nazikçe masaj yapın. Başınız öne eğik iken,saçınıza alt bölümlerden yukarı doğru hafif bir saç spreyi de uygulayabilirsiniz; sonra, başınızı geri yukarıya kaldırırken , saçınızı istediğiniz şekilde yerleştirin, saçların istediğiniz yönde yerleşmelerini sağlamak için parmak uçlarınızla saçlı derinize dairesel hareketler ile masaj yapın. Bütün saça veya fazladan kabarıklık, kontrol ve hacim katmak için bölgesel alanlara püskürtün.

İp ucu: Aklıma gelmişken, bu teknik – başınızı öne eğme ve saçlı deriye masaj yapmak – gün boyu saçlarında dolgunluğu sağlamak için müşterilerime öğrettiğim bir numaralı tekniktir.

Eğer dalgalı veya kıvırcık saçlara sahipseniz yapıyı güçlendirme isteği dışında saçlarınızı fırçalamayın veya parmaklarınız ile taramayın; iyice fırçalama gerçekten de donuk veya kıvır kıvır görünmesine neden olabilir. Doğal olarak kurutulmuş kıvırcığımsı saçlar da amaç kıvırcıklara mümkün olduğu kadar az müdehale etmektir.

Adım 6
Parlaklık ilave etme:

Son adım olarak, bitişe sağlıklı bir parıltı ilave etmek için saçınıza iyice birkaç damla silikonlu parlatıcı ürün veya emdirilmiş bitkisel yağ damlaları sürün veya masaj yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir