Kategoriler
Saç Bakım

Doğal Bakımla Çok Özel Saçlar

Saç, güzelliğin en önemli unsurlarında… Herkes şahane saçların peşinde ama saçına düşkün olanlar, biraz da doğal olana ilgi gösterseler belki karşılığını daha kısa sürede alacaklar.

Doğadan, saçlarınızın gerçek parlaklığını, dolgunluğunu geri istemek için geç kalmayın. Rüzgarda savrulan, güzelliği ortaya çıkaran o canlı saçlara kavuşmak için tabiatın sesine mutlaka kulak vermeniz yeterli… Çağımızda doğal ürünlere yönelik ilginin artmasının nedeni, sadece “doğa haklıdır” anlayışından kaynaklanmıyor. İnsanlar aynı zamanda tarih boyunca “sihirli formüller”in peşinde olmuşlar. Bir krem, ya da bir özel maske ile güzelliğin sırrını aramaheyecanını yaşamışlardır.

“Güzellik iksiri” mucizesi, eski zamanlardan beridir bilinmektedir. Biz de buformüllerle yıllardır uğraştığımız için, doğru anlamda yol gösterme çabası içindeyiz. Saç sorununun kadınlar için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz; çünkü nasıl ki, duvarda asılı bir resim, çerçevesiyle değerkazanıyorsa, kadın güzelliği de saçları ortaya çıkarmaktadır. O yüzden, saçı sağlı ğına kavuşturmak çok önem taşıyor.

Peki nedir saç sorunlar ı? Saçlar sadece dış etkilerden dolayı bozulmuyor. Çağımız imaj çağı. 16 yaşından 50 yaşına kadar herkes saç boyatmaktadır, ya da perma yaptırıyor. Bunlardan dolayı “kimyasal işlem” lere maruz kalıyorlar. İşte bu kimyevi maddelerin etkilerinden korunmak için de doğal ürünlerden yardım görüyorlar.

Arı poleni ve bitki özüyle çok özel bakım

Unutmayın saçınızın nelere ihtiyacı olduğuna kendiniz karar verirseniz yanılabilirsiniz. Şimdi koca bir yaz bitmek üzere. Deniz, kum ve güneş saçlarımızı hayli yıprattı. Kuru ve cansız hale getirdi. Tuzlu deniz suyu (veya havuz suyundaki klor) tahmin edemeyeceğiniz şekilde deformasyon yaptı. Saçları eski haline kavuşturmak için de özel bakım şart. Peki bunun için ne yapmak gerekir? Merak etmeyin, saçın canlılığını ve parlaklığınıyeniden kazandırmak için doğal yöntemler mevcuttur.

Yıpranmış haline bakıp, dökülen saç tellerinizi sayıp üzülmenize asla gerek yok! Saç için özel ürettiğimiz arı poleni ve bitkisel saç toniği dökülmelere son vermektedir! Bir çok sorunu da ortadan kaldırıyor. İnce telli ve cansız saçlar ise özel üretilmiş saç bakım yağı ile de onları eski haline tekrardan kavuşturmanız hiç zor değildir.

Gür saçlar hayal değil

Herbalium””un saç dökülmeleri için oluşturduğu saf bitki özlerinden oluşan “Bitki Özleri Karışımı”, 45 gün düzenli kullanımda çok iyi netice vermektedir. Tamamen kel olmuş bir yerden saç çıkarmıyor, fakat cansız saç tellerini gürleştiriyor. Hatta sarı tüyleri bile normal saç teli haline getirebiliyor. Dolayısıyla, saçlarınızda belirgin bir dolgunluk meydana geliyor. Bu bitki özleri karışımı, her gün veya gün aşırı saç diplerine friksiyon yapılarak sürülüyor.

Bu özel karışım, saç derisinde uygulama yapılan bölgede kan dolaşımını hızlandırmakta ve saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Öte yandan yağlanma de varsa, gideriyor. Ayrıca günde 1 tatlı kaşığı saf arı poleni tüketilmesini de öneriyoruz. Polenin içerisindeki birçok vitamin, mineral ve amino asit kan yoluyla saç dökülmesi sorununa faydalı oluyor. Kanda, saç dökülmesine sebep olabilecek bir eksiklik varsa gideriyor.

Bitkisel saç toniği nasıl kullanılmaktadır?

Saçlarınıza bitkisel saç toniği ile de bakım uygulamınz gerekmektedir. Bu tonik, her gün veya gün bitimi saç diplerine friksiyon yapılarak sürülmektedir. Yüzde yüz saf, özel bitki özlerinden elde ettiğimiz “Bitkisel Saç Toniği” her gün veya gün aşırı dökülme olan bölgeye birkaç damla damlatılılıyor. Parmak uçları ile masaj yapılarak sürülüyor. Tavsiye ettiğimiz kullanma şekli, akşam sürüp sabah uyanınca saçların yıkanması… İlk 15 günde saç dökülmesi duruyor ve cansız teller kuvvetlenmeye anında başlıyor.

Saç bakım yağınn etkisi

Diğer bir ürünümüz ise dökülme sorunu olmayan fakat yıpranmış, kırılan, ince telli saçlar için ürettiğimiz Saç Bakım Yağıdır. Bu saç tipine özellikle bayanlarda rastlanıyor. Çok sık fön çekilmesi, ile boyanması ve boyanma esnasında saç telinin çeşitli kimyasal maddelerle temas etmesi sonucu ortaya çıkan sorunları gidermektedir. Bu yağ, haftada 3 defa saç tellerine sürülerek kullanılıyor. İlk kullanımdan itibaren etkileri ortaya çıkıyor.

Bu bakım yöntemlerinin size sağlayacağı sadece çok özel saçlara sahip olmak değil elbette… Doğanın hediyesi olarak, saçlarınızdaki parlaklığa, kalıcı dolgunluğa sahip olmanın ardından, daha huzurlu ve daha mutlu ruh haline kavuşuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir